Mocowania i uchwyty do lin

Mocowania i uchwyty do lin

Lina polipropylenowa (imitująca jutową)

10168
49,00 zł
Cena za 1 mb liny o średnicy 30 mm. Jeżeli chcesz aby zamówiona lina została przez nas pocięta na odcinki, zamieść tę informację w Uwagach do zamówienia.
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Wykorzystanie liny jako element poręczy

Lina jutowa lub bawełniana stały się częstym motywem ozdobnym, wykorzystywanym także w konstrukcjach poręczy schodowych. Ten marynistyczny akcent dodaje wnętrzom charakteru. Surowość liny doskonale komponuje się z wieloma stylami: minimalistycznym, loftowym czy naturalistycznym. Sznur stosowany jest bardzo często w przestrzeniach muzealnych jako element odgrodzenia. Chętnie sięgają po niego hotele, restauracje czy galerie sztuki. Lina ozdobna to element, który znajdziemy także w prywatnych domach i mieszkaniach.

Jaki uchwyt ścienny?

Aby lina jutowa lub inna mogła posłużyć jako wygodna poręcz, należy ją prawidłowo przymocować do ściany. W tym celu potrzebne będą uchwyty przelotowe, które odpowiednio poprowadzą linę po ścianie. Powinniśmy zachować odstęp pomiędzy kolejnymi punktami montażowymi od 80-100 cm. Taki odcinek pozwala zachować wizualną estetykę i funkcjonalność rozwiązania. Uchwyty z przelotką występują w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego nie trudno będzie dobrać optymalne wykończenie do posiadanego wnętrza. Podczas wyboru akcesoriów należy znać grubość liny, którą będziemy stosować. Zazwyczaj do balustrady linowej używa się sznura o grubości 30 lub 40 mm. Do montażu uchwytów przelotowych potrzebne będzie wykonanie otworów w ścianie.

Jak zakończyć linę?

Wszystko zależy od naszej wizji lub posiadanego projektu. Jeśli końcówka sznura ma swobodnie zwisać, wystarczy, aby była estetycznie wykończona. Służą do tego zakończenia proste (płaskie), które zabezpieczają przed rozwarstwianiem się liny. Gdy istnieje potrzeba zaczepienia sznura do ściany, sięgnąć należy po jeden z następujących wariantów: z oczkiem, z hakiem, z karabińczykiem. Wymagają one punktu zaczepienia, zlokalizowanego na ścianie. W ofercie sklepu znajdują się kompatybilne uchwyty z hakiem lub oczkiem, w zależności od potrzeby.

Wszystkie mocowania do poręczy z liny tradycyjnej, dostępne w naszym sklepie, wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów. Taka jakość pozwala na ich bezpieczne stosowanie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Elegancko wykończone, stanowią ozdobne elementy dla poręczy i sprawiają, że całość prezentuje się doskonale.

Produkt dodany do ulubionych
Dodano do porównania