CHRIS Krzysztof Sawicki
Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy.
CHRIS Krzysztof Sawicki
Masz pytania?
Dzwoń: +48 12 266 75 20
Sklep najlepszych rozwiązań dla montażu i prezentacji Twojej reklamy!
Strona główna » Więcej o... » Jak dobrać śrubę dystansową do tabliczki informacyjnej?
Jak dobrać śrubę dystansową do tabliczki informacyjnej?

Jak dobrać śrubę dystansową do tabliczki informacyjnej?


Śruba dystansowa jest praktycznym i popularnym mocowaniem do tablic w reklamie outdoor & indoor. Ma ona za zadanie wyróżnić nośnik informacji, jakim jest tabliczka przydrzwiowa, czy reklamowa, na tle płaskiej powierzchni. Dzięki różnorodnemu designowi mocowań, można za ich pomocą podkreślić charakter i siłę brandu.
 
 
Wybierz dystanse, które wpiszą się w identyfikację wizualną Twojej firmy!
 

 
 Mocowania są wykonane z różnych materiałów o ciekawym nowoczesnym wzornictwie. W obrębie danego wzoru mocowań istnieją różne wielkości i sposoby wykończenia.

Aby właściwie dobrać mocowanie do tabliczki informacyjnej określ:
 • wymiary, wagę i grubość tablicy
 • czy są przewidziane otwory w ścianie i w tablicy
 • materiał, z którego jest wykonana tablica
 • usytuowanie (wewnątrz czy na zewnątrz budynku)
 • miejsce mocowania (do ściany czy np. do sufitu?)
 • dystans, czyli odległość między ścianą a tabliczką
 
Jeśli posiadasz gotową tabliczkę, podaj nam informacje o ilościach otworów montażowych i ich średnicy, a my podpowiemy Ci odpowiednie rozwiązanie.

Klasa materiału, do którego mocujemy szyld określa wytrzymałość punktu mocującego. W zależności od rodzaju muru stosujemy:
 • do betonu komórkowego, pustaków ceramicznych - kołki standardowe,
 • do płyt gipsowo-kartonowych, tak zwanych GK - kołki rozporowe typu ślimak. Mocując różne elementy do GK, warto na etapie budowania ściany zastosować dodatkowy profil wzmacniający, w miejscu ich usytuowania.
 • na zewnątrz ocieplonego styropianem budynku - kołki do styropianu lub bezpośrednio do muru elewacji przez warstwę ocieplenia,
 • do drewna lub płyt meblarskich wystarczy wkręt do drewna bez kołka,
 • do metalu - wkręt samowiercący.

  Warto wiedzieć, że sprzedawane przez nasz sklep śruby zawierają w zestawie standardowe mocowania: kołek i wkręt, które pasują do ścian betonowych lub z cegły. W opisanych wyżej przypadkach należy zastosować inne wkręty niż te dostarczone z dystansami.   

  Do powierzchni gładkich (wewnątrz) można zastosować mocowanie Fisso Rosett, odpowiednie do szkła, tworzyw sztucznych i metalu oraz tam, gdzie niemożliwe jest wiercenie. Fisso Rosett to mosiężna, pokryta chromem podkładka, naklejana na powierzchnię przy pomocy błony samoprzylepnej typu VHB 3M - specjalnego kleju. Można do niej przykręcić wybrane mocowanie z naszej oferty, posiadające śrubę dystansową (o średnicy od 15 do 25 mm). Rozwiązanie przeznaczone do wieszania lekkich obiektów.
   


     W naszej ofercie znajdziesz więcej specjalnych rozwiązań na różne niestandardowe sytuacje montażowe.


   
  Rozmiary mocowań. Przy doborze mocowań warto brać pod uwagę ich wielkość. Im większe mocowanie tym może więcej udźwignąć, a także ustabilizować w przypadku nierówności ściany. Mniejsze śruby dystansowe znakomicie pasują do wnętrz. I tak: informacje na wprost drzwi wejściowych głównych warto umieścić na większym formacie, opatrzonych średnimi dystansami, informacje obok gabinetów mogą być dyskretniejsze, zamontowane na małych dystansach, które dobrze komponują się z mniejszymi, lekkimi tabliczkami ze szkła, pleksi, metalu, czy drewna.
     Z naszą pomocą możesz wyróżnić się nie tylko jakością produktów, ale również kreatywnym podejściem do budowania wizerunku opartego na współczesnych trendach designu. 

  Poznaj naszą ofertę śrub dystansowych. 
  Płatności on-line realizuje:
  płatności realizują Przelewy24.pl
  Wysyłki realizują:
  przesyłki
  współpraca i reklama
  ramy
  opracowanie Prekursor